EZ-MILL Express (2,5 Eksen Frezeleme)

EZ-MILL Express yazılımı EZ-CAM ailesinin en genç üyesi olup, 30 yılı aşkın bir bilgi birikiminin ürünü olarak 2,5 eksen frezeleme işlemlerinin en pratik şekilde gerçekleştirilmesini hedeflemektedir. Tezgah üzerinde manuel program yazmanın karşısına, kolay kullanılan/öğrenilen , ekonomik ve başarılı  CAD/CAM çözümü sunar.

Programda bulunan 2D çizim sistemiyle oluşturulan veya diğer CAD programlarından alabileceğiniz parça çizimlerinin işleme programlarını (G-kodu) çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Programın işleme bölümünde yüzey/alın temizleme, kanal işleme, cep boşaltma, çoklu delik delme, gagalama, kılavuz çekme ve yazı işleme gibi pek çok frezeleme metodu bulunmaktadır. İşlemlerle ilgili parametrelerde bir değişiklik yapıldığında takımyolu da otomatik olarak değişir.

EZ-MILL Express kesme süresi hesabı, işlem parametreleri tablosu, çizim ölçülendirme, 3-boyutlu katı model kesme simülasyonu ve takım kütüphanesi gibi pek çok özelliğiyle CNC tezgahınızı programlamaya hazır.

 • Güçlü, Ekonomik, Pratik…
  Bir günde öğrenebileceğiniz kadar kolay, tüm parçalarınızı kesebilecek kadar güçlü ve yetenekli.
 • YENİ!… EZ-MILL Express
  Temel frezeleme programlarınız için bulabileceğiniz en uygun çözüm. Artık elle G-kodu yazmayın!
 • Kolay ve Hızlı Veri Kontrolü:
  “İşlem Tablosu” ile tüm operasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, devir, işleme süresi vs.) kolay ve hızlıca erişir, listeyi kontrol edebilir, çıktısıoperasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, dnı alabilir, gerekirse üzerinde değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz. Tablodan işlemlerin sırasını değiştirebilir, dilediğiniz adımı pasif veya aktif duruma getirebilirsiniz.

 

 • Takım ve Malzeme Kütüphaneleri
  Programla birlikte sunulan takım ve malzeme kütüphaneleri kullanıcının isteğine göre genişletilip değiştirilebilir; kolaylıkla kendi takım kütüphanenizi de oluşturabilirsiniz.
 • Post Prosesör
  Geniş post prosesör kütüphanesi sayesinde piyasada bulunan tüm CNC tezgahlara kusursuz şekilde NC kod desteği sağlanmaktadır. Talebiniz üzerine kendi programcılarımız tarafından post prosesörlerde tezgahınız için gerekli ince ayarlar yapılabilmektedir. Böylece üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek olmayacak güvenilir NC kodlarına erişebilirsiniz.

Tasarım ve düzenleme

EZ-MILL EXPRESS ile tüm 2D çizimlerinizi yapabilir ve temel 3D yüzeyleri oluşturabilirsiniz. Diğer CAD programlarından yüklediğiniz modeller üzerinde döndürme, aynalama, taşıma, var olan delikleri iptal etme gibi düzeltmeleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Patika (Boundary/Region) oluşturma yöntemleri ile işlenecek bölgenin seçimini yapabilir, böylece hassas yüzeyler için gereksiz işlemeleri önleyebilirsiniz.


Kaba işleme

Cep/Paket, Paralel ve Matkaplama gibi güçlü kaba boşaltma seçenekleri her tür geometri ve malzemeye uygun kaba işleme takım yolunu oluşturmanızı sağlar. HSM (yüksek hızlı işleme) desteği ile oluşturulan optimum takım yolu ve kalan talaşı bulma özelliği işleme sürenizi minimuma indirir.


Finiş işleme

En iyi yüzey kalitesini elde edebilmek için her yüzey formu ve olasılığına cevap verebilecek finiş işleme stratejileri (3D Eş Paso, Paralel, Z-Dilimleme, Cep/Paket, Radyal, Boylamasına, Patika İzdüşüm) mevcuttur. Ayrıca Köşe işleme (Pencil Milling) ve Kalan Talaşı işleme özellikleri toplam kesme sürenizi kısaltarak rekabet gücünüzü artırır.

Paket Karşılaştırma

ezcam-tablo3