EZ-MILL (2,5-4-Eksen Frezeleme)

EZ-MILL temel olarak 2,5 eksen ile işlenecek düz-prizmatik parçalar için uygundur. Pakette ayrıca 4 eksen (divizör veya döner tabla) desteği bulunmaktadır. Katı model kesme simülasyonunda takım tutucu, mengene tanımlayabilme imkanı ile tezgahta yapılacak işlemler gerçekçi olarak kontrol edilebilir. Tüm kesme işlemlerinin tahmini sürelerini hesaplayarak kullanıcıya hassas performans ve verimlilik düzeltmeleri yapma imkanı sağlar. Ayrıca yazdırılabilir işlem tablosu ile operasyon raporlama, takımyolu çoklama (aparatlı işlemlerde) ve script yazma (Basic tabanlı) imkanı bulunmaktadır.

Parça dizaynı EZ-MILL’in içindeki çizim araçları kullanılarak 2D olarak yapılabilir. Bunun dışında harici CAD programlarından 3B katı model yüklenmesi de mümkündür (desteklenen dosya formatları; dxf/dwg, sldprt, sldasm, parasolid (x_t, x_b), sat, igs, step, stl, vda…). Katı model kesme simülasyonunda takım tutucu, mengene tanımlayabilme imkanı ile tezgahta yapılacak işlemler gerçekçi olarak kontrol edilebilir.EZ-MILL tüm kesme işlemlerinin tahmini sürelerini hesaplayarak kullanıcıya hassas performans ve verimlilik düzeltmeleri yapma imkanı sağlar. Ayrıca yazdırılabilir işlem tablosu ile operasyon raporlama, takımyolu çoklama (aparatlı işlemlerde) ve script yazma (Basic tabanlı) imkanı bulunmaktadır.

  • Helisel İnişle Boşaltma
   Kontür kesim metodunda, takım boşta hareket yapmadan sürekli olarak helisel dalma hareketiyle işleme yapabilir.
  • Pime veya Deliğe Diş Çekme
   Diş tarağı kullanılarak pim veya büyük çaplı deliklere diş açılabilir.
 • Kolay ve Hızlı Veri Kontrolü:
  “İşlem Tablosu” ile tüm operasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, devir, işleme süresi vs.) kolay ve hızlıca erişir, listeyi kontrol edebilir, çıktısıoperasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, dnı alabilir, gerekirse üzerinde değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz. Tablodan işlemlerin sırasını değiştirebilir, dilediğiniz adımı pasif veya aktif duruma getirebilirsiniz.
  • Takım ve Malzeme Kütüphaneleri
   Programla birlikte sunulan takım ve malzeme kütüphaneleri kullanıcının isteğine göre genişletilip değiştirilebilir; kolaylıkla kendi takım kütüphanenizi de oluşturabilirsiniz.
  • Post Prosesör
   Geniş post prosesör kütüphanesi sayesinde piyasada bulunan tüm CNC tezgahlara kusursuz şekilde NC kod desteği sağlanmaktadır. Talebiniz üzerine kendi programcılarımız tarafından post prosesörlerde tezgahınız için gerekli ince ayarlar yapılabilmektedir. Böylece üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek olmayacak güvenilir NC kodlarına erişebilirsiniz.
  • Geniş CAD Dosya formatı okuma desteği
   DWG/DXF, IGES, STEP, ACIS/SAT, STL, SolidWorks, VDAFS, Rhinoceros, Parasolid
  • SolidWorks’ten “Tek Tıklama” ile Model Aktarımı
 • Dişli profili ve Kam çizim sihirbazı
 • 3B işleme Sihirbazı
 • Geniş 2,5-Eksen işleme ve delik delme teknikleri
 • Otomatik Delik Algılama sistemi
 • Özel takım ve tutucu tasarımı yapabilme
 • 4-Eksen (Divizör) Desteği
 • Kıyaslamalı 3D Simülasyon ve Çarpma Kontrolü
 • İndeksleme ile 5-Eksen (3+2) frezeleme
 • 32-64 bit Windows 7 desteği
 • Türkçe dil desteği

Tasarım ve düzenleme

EZ-MILL PRO ile tüm 2D çizimlerinizi yapabilir ve temel 3D yüzeyleri oluşturabilirsiniz. Diğer CAD programlarından yüklediğiniz modeller üzerinde döndürme, aynalama, taşıma, var olan delikleri iptal etme gibi düzeltmeleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Patika (Boundary/Region) oluşturma yöntemleri ile işlenecek bölgenin seçimini yapabilir, böylece hassas yüzeyler için gereksiz işlemeleri önleyebilirsiniz.


Kaba işleme

Cep/Paket, Paralel ve Matkaplama gibi güçlü kaba boşaltma seçenekleri her tür geometri ve malzemeye uygun kaba işleme takım yolunu oluşturmanızı sağlar. HSM (yüksek hızlı işleme) desteği ile oluşturulan optimum takım yolu ve kalan talaşı bulma özelliği işleme sürenizi minimuma indirir.


Finiş işleme

En iyi yüzey kalitesini elde edebilmek için her yüzey formu ve olasılığına cevap verebilecek finiş işleme stratejileri (3D Eş Paso, Paralel, Z-Dilimleme, Cep/Paket, Radyal, Boylamasına, Patika İzdüşüm) mevcuttur. Ayrıca Köşe işleme (Pencil Milling) ve Kalan Talaşı işleme özellikleri toplam kesme sürenizi kısaltarak rekabet gücünüzü artırır.

Paket Karşılaştırma

ezcam-tablo3