EZ-TURN Express (2 Eksen Tornalama)

EZ-TURN Express 2 eksen tornalama CAD-CAM paketidir. Genel tornalama uygulamaları için hızlı ve pratik çözüm sunar. Kuvvetli fonksiyonları çap/alın tornalama, finiş, kanal işleme, diş çekme, kılavuz çekme, delik delme gibi operasyonları kapsar. Tüm takım hareketleri 3 boyutlu katı model simülasyon ile (çarpma kontrolünden de geçirilerek) programı tezgaha göndermeden izlenebilir. Yaygın kullanılan tüm CNC tezgahlarla uyumluluk sağlayan geniş bir post kütüphanesine sahiptir.

Çizim sistemi diğer EZ-CAM paketleriyle benzer olup ihtiyacınız olan tüm 2D çizim araçlarını içermektedir. Ayrıca DXF, DWG, IGES gibi çizim formatları da dışarıdan gelen çizimlerin yüklenebilmesi için kullanılabilir. Programla birlikte, hazırlanan G-kodunun tezgaha RS-232 üzerinden aktarımını sağlayan EZ-DNC programı da verilmektedir.

EZ-TURN Express uygun fiyatıyla parça çiziminden tezgahta işlenmesine, kesme zamanı hesabından katı model işleme simülasyonuna kadar tüm aşamalarda yardımınıza hazır.

 • Zengin Fonksiyonlar
  Dış/iç çap ve alın tornalama, finiş, kanal, diş/kılavuz çekme, punta, delik delme ve fazlası…
 • Kolay ve Hızlı Veri Kontrolü:
  “İşlem Tablosu” ile tüm operasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, devir, işleme süresi vs.) kolay ve hızlıca erişir, listeyi kontrol edebilir, çıktısıoperasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, dnı alabilir, gerekirse üzerinde değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz. Tablodan işlemlerin sırasını değiştirebilir, dilediğiniz adımı pasif veya aktif duruma getirebilirsiniz.

 

 • Takım ve Malzeme Kütüphaneleri
  Programla birlikte sunulan takım ve malzeme kütüphaneleri kullanıcının isteğine göre genişletilip değiştirilebilir; kolaylıkla kendi takım kütüphanenizi de oluşturabilirsiniz.
 • Post Prosesör
  Geniş post prosesör kütüphanesi sayesinde piyasada bulunan tüm CNC tezgahlara kusursuz şekilde NC kod desteği sağlanmaktadır. Talebiniz üzerine kendi programcılarımız tarafından post prosesörlerde tezgahınız için gerekli ince ayarlar yapılabilmektedir. Böylece üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek olmayacak güvenilir NC kodlarına erişebilirsiniz.
 • Geniş CAD Dosya formatı okuma desteği
  DWG/DXF, IGES, STEP, ACIS/SAT, STL, SolidWorks, VDAFS, Rhinoceros, Parasolid
 • SolidWorks’ten “Tek Tıklama” ile Model Aktarımı
 • Tüm Tornalama İşlemleri
 • Özel takım ve kater tasarımı yapabilme
 • 3D Simülasyonu ve Çarpma/Dalma Kontrolü
 • 32-64 bit Windows 7 desteği
 • Türkçe dil desteği

Tasarım ve düzenleme

EZ-TURN parça tasarımı için barındırdığı geleneksel çizim komutlarıyla birlikte otomatik fillet (köşe radyüsü), tek-tık trimleme (budama), komut ön-izleme ve dönel parça silüeti oluşturma gibi ek araçlarıyla ihtiyaç duyduğunuz 2D çizimlerinizi hızlı şekilde oluşturmanızı sağlar. Diğer CAD programlarından aktardığınız 2D/3D çizimler üzerinde düzeltmeler yapabilir ve işleme için gerekli olan profilleri kolayca elde edebilirsiniz.


Tornalama Yetenekleri

EZ-TURN tüm standart tornalama işlemlerini (Kaba Tornalama, Finiş, Kanal Açma, Diş Çekme, Delik Delme) yapabilmenin yanında döküm veya form verilmiş parçaları stok olarak tanıyarak kaba tornalama ve çok pasolu finiş işlemi gerçekleştirebilir. Konik diş çekme, parça koparma ve tornalama çevrimleri gibi yetenekler pratiklik sağlarken, zaman etüdü (işleme süresi analizi) imalat planlamanızı daha hassas şekilde yapmanıza yardımcı olur.


Paket Karşılaştırma

ezcam-tablo3