FilterMAX G Kodu Filtreleme

FilterMAX G-kodu programlarını yaylara veya NURBS eğrilerine dönüştürerek filtreleyen bir yardımcı optimizasyon paketidir. Herhangi bir CAD/CAM programıyla tezgahta işlemek üzere oluşturulmuş programları %98’lere kadar kısaltarak (işleme stratejisi ve şekle bağlı olarak) tezgahın kesme hızına olumlu etkide bulunur.

CNC kontrol üniteleri (özellikle ek özelliklere sahip olmayanlar) binlerce satırlık takımyolunu yorumlarken bazı takılmalar ve yavaşlamalar meydana gelir. FilterMAX bu hareketleri daha az sayıda yaylara ve eğrilere dönüştürerek tezgahın hızında artış sağlar ve daha yumuşak hareketler oluşturarak işlenen yüzey kalitesini yükseltir.

FilterMAX keskin köşelerdeki veya dönüşlerdeki vuruntuları da değişken hız ve köşe yuvarlatma fonksiyonlarıyla giderir (özellikle high-speed uygulamalarda). Bunlarla birlikte tümleşik G-kodu grafik simülasyonu tüm frezeleme ve tornalama programlarının (tezgahta elle yazılanlar dahil) ekranda izlenebilmesini sağlar

  • YENİ!… Helisel Filtreleme
    NURBS desteği bulunmayan CNC tezgahlarda yay filtrelemesiyle birlikte kullanılabilecek diğer bir güçlü metod; Helisel Filtreleme.
  • Takımyolunu DXF Olarak Alın
    G-Kodu programınızdaki takımyolunu DXF dosyasına kaydederek CAD programınızda inceleyebilirsiniz.