FUSION 360 : Entegre CAD, CAM, CAE ve PCB Yazılımı

Fusion 360 Nedir? 

 • Fusion 360; tasarım mühendislik, elektronik ve imalat işlemlerini tek bir yazılım platformunda birleştirir. 

Neden Fusion 360 kullanmalıyım?

 • Sade ve anlaşılabilir tasarım ara yüzü sayesinde hangi işlemi yapıyorsanız yalnızca o işle ilgili komutları görün.
 • Bulut teknolojisini kullanan Fusion 360 ile birçok işlemi bilgisayarınızın donanımlarını kullanmadan internet desteği ile yapın.
 • Uygun maliyetlileri ile her zaman güncel kalın.
 • CAD-CAM CAE ve PCB ara yüzleri ile uçtan uca tasarım yapın.
 • Generative Design modülü sayesinde yapay zeka teknolojisi ile tasarlayın.

Yöneticiler için faydaları

 • Tüm ekip başka yazılıma ya da lisanssız kullanıma gerek duymaksızın uygun maliyetli ve her şey dahil, entegre bir CAD-CAM-CAE çozümü ile çalışabilir.
 • Ürününüzün pazara çıkma süresi en az iki kat hızlanır.
 • Yazılım aboneligi ile ilk yatırım maliyeti uygun, hep güncel, her şey dahil bir tasarım ve üretim platformunu kullanarak yenilikçiliği ön plana çıkarırsınız. Autodesk yazılımlarını abonelik sistemi ile kullanıyor olmanız sayesinde şirketiniz bu yatırımları hızlıca operasyonel gider gösterebilirsiniz. Böylece BT harcamalarınız optimize edilmiş olur.

CAM Uzmanları için Faydaları

 • 50’den fazla CAD datasını tanıyabilen Fusion 360 ile sorunsuz veri aliın.
 • Saatler değil dakikalar içinde takım yolları oluşturup hızınızı ikiye katlayın.
 • Tornalamadan frezelemeye, su jeti ve lazer kesim operasyonlannı gerçekleştirin. 2,5- 3 Eksen, 3+2 pozisyonel, 4 eksen ve 5 Eksen simultane frezeleme CAM kabiliyetlerinden faydalanin.
 • Autodesk’in sunmuş olduğu tamamen düzenlenebilen hazır post kodlar sayesinde size en uygun NC programları geliştirin. Prob özellikleri ile hataları en aza indirip maliyet kayıplarının önüne geçin.

Fusion 360 içine Neler Dahil ?

Esnek 3D modelleme ve tasarım
Formu keşfetmek için şekil verme ve son işlem özellikleri yarat- mak için modelleme araçları ile tasarım fikirleri üzerinde hızlıca gezinin. Kompleks yüzeyler oluşturmak ve onarmak çok kolay. ·
• 2D/3D tasarım  Montaj • Serbest Biçim Modelleme (FreeForm) • Yüzey Modelleme

Simulasyon
Fusion 360, entegre Nastran çözücüsü ile karmaşık simulasyon işlemlerini farklı bir yazılıma gerek duymadan yapar. Bulut kredilerini kullanarak, pahalı donanım ihtiyacıni ortadan kaldınrken birden fazla testi hızlı bir şekilde kurun ve analiz edin.

Veri Yönetimi PDM 
Aynı şirkette ya da aynı projede çaliştığınız ekip arkadaşlarınla projeyi PDM yazılımındaki yetkiler dahlinde erişip, versiyon takibi ile tasarımını geliştirebilirsiniz. Versiyon kontrolü ve takibi ile veri yönetimini süreç boyunca ilerletin. AnyCAD sayesinde herhangi bir CAD verisini sürece dahil edebilir sadece CAD degil, CAE, CAM takim yolları ve hatta render sürecindeyken de referans CAD verisindeki değişimi direkt sürece dahil edin.

İmalat – CAM
Adaptif temizleme ile yuksek hassaslyette kaba talaş operasyonlarından, takım oryantasyonu sayesinde çok eksenli makinaların kontrolünü kolaylaştırmaya kadar birçok işte Fusion 360 CNC Makinanızın programlanmasını kolaylaştırır. 2,5 -3-3+2 ya da 4 eksen frezeleme, 5 eksen simultane frezeleme, tornalama, kombine işleme kabiliyetleri ile bir çok operasyona hakim olun.

Dökümantasyon
2D teknik resimler ve imalat çızimleri ile detayları kolayca vurgulayın. Animasyon kabiliyetleri, otomatik montaj patlatma ve malzeme listesi oluşturma özelliklerini kullanarak detayları rahatlıkla aktarın. İlk prototip daha ortaya çıkmamışken yüksek kalitede render alarak karar vericilerle paylaşın.

Hızlı Prototipleme / İmalat
Birçok üç boyutlu yazıcı markasını tanıyan Fuslon 360 sayesinde direkt favori prototip cihazınıza verl aktarıp hızlı prototip üretebilirsiniz. Oncesinde prototiplemeye hazırlık çalışmaları yapip, katmanlı imalatın nasıl olacağını simüle edeblirsiniz. İçerisinde bulunan dilimleme ara yüzü sayesinde 3. parti uygulamalara ihtiyaç duymadan dilimleme işleminle gerçekleştirebilir, G-Code çıktısı alabilirsiniz.

Generative Design
Tasarımlarınızda maliyet analizini ve üretkenliği merkeze alarak inovasyonu ön plana çıkarın. Yenilikçi bir teknolojiden faydalanarak ürününüzde daha az montaj, daha fazla hafiflik ve performans artişı sağlayarak tonlarca tasarım varyasyonlarından size en uygun olani seçebilirsiniz.

*Generative Design özelliklerini kullanabilmek için kredi satın alabilir ya da Generative Design eklentisine abone olabilirsiniz.

Tasarım İş Birliği
Verilerinize istediğiniz bilgisayardan, istediğiniz zaman erişin. Paydaşlarla veri paylaştığınızda, her bir kişi çalışma üzerinde parçalan demonte edebilir, kesit olabilir, CAD yazılımı olmasa dahi birçok işlemi web tarayıcısı ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilir. Herhangi bir CAD yazılımı olan paydaşlar,tasarım verisini tercih ettikleri formatta indirme imkani Fusion 360’in web tarayıcısı tarafından sağlanır. Projelerde depolanan tasarımlara hesap sahiplen direkt olarak, diger kullanıcılar ise davet edildikten sonra erişebilir. “Fusion Team”, tasarımlara erişimi denetlemek için ek roller ve izinler sunar. Autodesk hesabında ekstra bir güvenlik katmanı için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Elektronik PCB Tasarımı / ECAD
Ürün tasarımlarınızı elektro-mekanik bilgi ile geliştirebilirsiniz. Fusion 360 içerisinde, şematik elektrik tasarımı, PCB yerleşim düzeni ve hatların tasarımını yapabilirsiniz. PCB komponent kütüphanesi ve komponent sihirbazı sayesinde sifirdan parça modellemenize gerek kalmaz. Şematik düzenleme araçları ile fikirlerinizi hızlıca düzenleyin ve PCB yerleşim düzenli araçları ile projelendirin.

Fusion 360 Uzantıları
Uzantılar, Fusion 360’ta gelişmiş tasarım ve üretim teknolojilerinin kilidini açmanıza olanak tanır. Katma değeri olmayan süreçleri ortadan kaldıran ve akıllı ürünlerin daha kolay geliştirilmesi için iş birliğini geliştiren yeni yeteneklere erişimle inovasyonu artırın.