EZ-MILL PRO (2,5-3-4 Eksen & Kalıp Frezeleme)

EZ-MILL Pro Profesyonel Cam özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlayan güvenilir, yüzey ve katı modeller için önde gelen bir CAD-CAM yazılım paketidir. KALIP SİHİRBAZI ile tüm işlemlerin tek bir ayar penceresinden yapılabileceği kadar kolay ve güçlü özelliklere sahiptir. 3 eksen işleme yeteneğinin yanısıra 4 eksende (divizör desteği) indeksleme ve simültane işleme, ayrıca 5-eksen indeksleme ile işleme özelliklerine sahiptir.

Machining menüsünde bulunan 3D Yüzey İşleme Sihirbazı ile çevrimle ilgili birçok iyileştirmenin yanı sıra, bu yeni sihirbaz artık tüm seçenekleri yeni ve kullanımı kolay bir diyalog arayüzü altında birleştirerek tüm 3D yüzey işleme için temel görevi görüyor. Deneyimsiz kullanıcıların bile birkaç tıklama ile ilk 3D takım yollarını oluşturmasına olanak tanıyan, anlaşılması kolay bir yöntem ve takım yolu türü seçimi sağlar.

Çoğu parça için, katı stoktan bitmiş iş parçasına kadar yalnızca üç iş adımına ihtiyacınız olabilir. Listeden istediğiniz Kaba İşleme, Yeniden Kaba İşleme veya Bitirme işlemini seçin, modelinize en uygun takım yolu tipini seçin ve araç kitaplığından araçlar ekleyin. Ek ayarlar, sihirbaz tarafından uygun varsayılan değerlere ayarlanır, böylece istenen takım yolunu hemen ekranda doğrulayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ek yardım grafikleri değerli bilgiler sağlarken, sonuçlardan memnun kalana kadar ayarları optimize etmek için istediğiniz zaman sihirbaz iletişim kutusuna geri dönebilirsiniz.

ezmillpro-Kaba İşleme/Yeniden Kaba İşleme/Son İşlem

Bu yaklaşım, kapsamlı araştırma ve kullanıcı geri bildirimi ile birlikte uzun yıllara dayanan deneyime dayanmaktadır. Sadece birkaç basit ayarla, deneyimi ne olursa olsun herhangi bir kullanıcı, EZ-CAM’ın yeni yüzey kaplama stratejilerini kullanarak bir 3D işleme iş adımı oluşturabilir ve karmaşık bir takım yolu oluşturabilir. Aynı zamanda, sihirbaz, deneyimli kullanıcıların bazen özel işleme gereksinimlerini karşılamak için gerekli olan tüm takım yolu seçeneklerini kullanmalarını engellemez.

Kaba-Finish işleme stratejileri helisel, rampa, zig-zag şeklinde verilebilen paso-girişleri takımı koruyarak ömrünü uzatır. Ayrıca boşta yapılan hareketler minimumda tutularak işleme zamanı kısaltılır. Paketle birlikte parametrik katı modelleme ve yüzey/katı dönüşümü sağlayan araçları barındıran esnek ve güçlü özelliklere sahip bir CAD modülü verilmektedir. Kolay kullanılan ve öğrenilen gelişmiş katı/yüzey komutlarıyla birlikte kayıpsız data transferi ve kalıp oluşturmak için gerekli araçlar profesyonel bir tasarım/modelleme ortamı sağlar.

 • Otomatik Kalan Talaş Bulma
  Kaba işlemede takımın giremediği bölgeler tespit edilerek ayrı bir operasyonla sadece talaş kalan bölgeler temizlenir.
 • 3D Eş Paso” Finiş Stratejisi 
  Karmaşık 3 boyutlu modellerdeki yayvan ve dik yüzeylerin her bölgesinin eşit aralıklı pasolarla işlenmesini sağlayan çok etkili bir finiş metodudur.
 • Kolay ve Hızlı Veri Kontrolü
  “İşlem Tablosu” ile tüm operasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, devir, işleme süresi vs.) kolay ve hızlıca erişir, listeyi kontrol edebilir, çıktısıoperasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, dnı alabilir, gerekirse üzerinde değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz. Tablodan işlemlerin sırasını değiştirebilir, dilediğiniz adımı pasif veya aktif duruma getirebilirsiniz.

 

 • Takım ve Malzeme Kütüphaneleri
  Programla birlikte sunulan takım ve malzeme kütüphaneleri kullanıcının isteğine göre genişletilip değiştirilebilir; kolaylıkla kendi takım kütüphanenizi de oluşturabilirsiniz.
 • Post Prosesör
  Geniş post prosesör kütüphanesi sayesinde piyasada bulunan tüm CNC tezgahlara kusursuz şekilde NC kod desteği sağlanmaktadır. Talebiniz üzerine kendi programcılarımız tarafından post prosesörlerde tezgahınız için gerekli ince ayarlar yapılabilmektedir. Böylece üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek olmayacak güvenilir NC kodlarına erişebilirsiniz.
 • Geniş CAD Dosya formatı okuma desteği
  DWG/DXF, IGES, STEP, ACIS/SAT, STL, SolidWorks, VDAFS, Rhinoceros, Parasolid
 • SolidWorks’ten “Tek Tıklama” ile Model Aktarımı
 • Dişli profili ve Kam çizim sihirbazı
 • 3B işleme Sihirbazı
 • Geniş 2,5-Eksen işleme ve delik delme teknikleri
 • Otomatik Delik Algılama sistemi
 • Özel takım ve tutucu tasarımı yapabilme
 • 4-Eksen (Divizör) Desteği
 • Kıyaslamalı 3D Simülasyon ve Çarpma Kontrolü
 • İndeksleme ile 5-Eksen (3+2) frezeleme
 • Türkçe dil desteği

Tasarım ve düzenleme

EZ-MILL PRO ile tüm 2D çizimlerinizi yapabilir ve temel 3D yüzeyleri oluşturabilirsiniz. Diğer CAD programlarından yüklediğiniz modeller üzerinde döndürme, aynalama, taşıma, var olan delikleri iptal etme gibi düzeltmeleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Patika (Boundary/Region) oluşturma yöntemleri ile işlenecek bölgenin seçimini yapabilir, böylece hassas yüzeyler için gereksiz işlemeleri önleyebilirsiniz.


Kaba işleme

Cep/Paket, Paralel ve Matkaplama gibi güçlü kaba boşaltma seçenekleri her tür geometri ve malzemeye uygun kaba işleme takım yolunu oluşturmanızı sağlar. HSM (yüksek hızlı işleme) desteği ile oluşturulan optimum takım yolu ve kalan talaşı bulma özelliği işleme sürenizi minimuma indirir.


Finish işleme

En iyi yüzey kalitesini elde edebilmek için her yüzey formu ve olasılığına cevap verebilecek finiş işleme stratejileri (3D Eş Paso, Paralel, Z-Dilimleme, Cep/Paket, Radyal, Boylamasına, Patika İzdüşüm) mevcuttur. Ayrıca Köşe işleme (Pencil Milling) ve Kalan Talaşı işleme özellikleri toplam kesme sürenizi kısaltarak rekabet gücünüzü artırır.

Paket Karşılaştırma

ezcam-tablo3