EZ-TURN (4 Eksen Tornalama)

EZ-TURN C ve Y ekseni desteği bulunan bir tornalama CAD/CAM paketidir. EZ-TURN Express’ten en önemli farklarından biri 3D Katı Model Kesme Simülasyonu ve katı&yüzey model desteğidir. Standart tornalama işlemlerini yapabilmenin yanında, çoklu spindle ve taret uygulamaları, çevrim kullanılabilmesi ve 2,5-eksen frezeleme işlemlerinin alına veya parçanın yan yüzeyine adapte edilebilmesi EZ-TURN ’ün pek çok zor koşulda tercih edilmesini sağlar.

Hızlı ve pratik çizim oluşturma sistemiyle parça resmini en hızlı şekilde oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda diğer CAD programlarının yaygın olan tüm dosya formatları desteklenmektedir.

EZ-TURN zor gibi görünen işlemleri çok kısa sürede gerçekleştirebileceğiniz pratik bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Güçlü simülasyon yeteneği, ön-şekil verilmiş parçaları (döküm, dövme gibi) işleyebilme kolaylığı ve işleme süresi analizi (zaman etüdü) imalatınızdaki tüm aşamalarda çözüm sunar.

 

 • Gelişmiş C ve Y Ekseni Desteği
  Torna tezgahınızda yapabileceğiniz tüm frezeleme operasyonlarında en pratik ve hızlı çözümü sunar.
 • Formlu Silindir Tanımlama
  Tezgahta işlenecek parça eğer düz bir silindir değil de formu olan (dövme, döküm parçalar) bir parça ise “kısmi kaba işleme” tekniği zaman kazandırır.
 • Kolay ve Hızlı Veri Kontrolü:
  “İşlem Tablosu” ile tüm operasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, devir, işleme süresi vs.) kolay ve hızlıca erişir, listeyi kontrol edebilir, çıktısıoperasyonların temel parametre listesine (takım no, çapı, dnı alabilir, gerekirse üzerinde değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz. Tablodan işlemlerin sırasını değiştirebilir, dilediğiniz adımı pasif veya aktif duruma getirebilirsiniz.

 

 • Takım ve Malzeme Kütüphaneleri
  Programla birlikte sunulan takım ve malzeme kütüphaneleri kullanıcının isteğine göre genişletilip değiştirilebilir; kolaylıkla kendi takım kütüphanenizi de oluşturabilirsiniz.
 • Post Prosesör
  Geniş post prosesör kütüphanesi sayesinde piyasada bulunan tüm CNC tezgahlara kusursuz şekilde NC kod desteği sağlanmaktadır. Talebiniz üzerine kendi programcılarımız tarafından post prosesörlerde tezgahınız için gerekli ince ayarlar yapılabilmektedir. Böylece üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek olmayacak güvenilir NC kodlarına erişebilirsiniz.
 • Geniş CAD Dosya formatı okuma desteği
  DWG/DXF, IGES, STEP, ACIS/SAT, STL, SolidWorks, VDAFS, Rhinoceros, Parasolid
 • SolidWorks’ten “Tek Tıklama” ile Model Aktarımı
 • Tüm Tornalama İşlemleri
 • C ve Y ekseni desteğiÇift Taret / Spindle desteği
 • Çubuk sürücü ve Parça koparma
 • Özel takım ve kater tasarımı yapabilme
 • 3D Simülasyonu ve Çarpma/Dalma Kontrolü
 • 32-64 bit Windows 7 desteği
 • Türkçe dil desteği

Tasarım ve düzenleme

EZ-TURN parça tasarımı için barındırdığı geleneksel çizim komutlarıyla birlikte otomatik fillet (köşe radyüsü), tek-tık trimleme (budama), komut ön-izleme ve dönel parça silüeti oluşturma gibi ek araçlarıyla ihtiyaç duyduğunuz 2D çizimlerinizi hızlı şekilde oluşturmanızı sağlar. Diğer CAD programlarından aktardığınız 2D/3D çizimler üzerinde düzeltmeler yapabilir ve işleme için gerekli olan profilleri kolayca elde edebilirsiniz.


Tornalama Yetenekleri

EZ-TURN tüm standart tornalama işlemlerini (Kaba Tornalama, Finiş, Kanal Açma, Diş Çekme, Delik Delme) yapabilmenin yanında döküm veya form verilmiş parçaları stok olarak tanıyarak kaba tornalama ve çok pasolu finiş işlemi gerçekleştirebilir. Konik diş çekme, parça koparma ve tornalama çevrimleri gibi yetenekler pratiklik sağlarken, zaman etüdü (işleme süresi analizi) imalat planlamanızı daha hassas şekilde yapmanıza yardımcı olur.


C ve Y eksen Desteği

Sunduğu C – Y ekseni ve çift taret / spindle desteği kompleks parçaların tümleşik Torna-Freze tezgahlarında başarıyla işlenebilmesi için tasarlanmıştır. C-ekseni etrafında delik / figür çoklama sihirbazı, silindir çevresine cep / profil / yazı sarma ve 3D formlu yüzey / katı işleme özellikleri karşınıza çıkabilecek tüm durumlara hazırlıklı olmanızı sağlar.

Paket Karşılaştırma

ezcam-tablo3